Ropczyce- Dzień Otwarty ARi MR

20 kwietnia 2018 r. Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR już po raz drugi otworzył dla mieszkańców drzwi biur powiatowych. Hasło przewodnie to „Dzień otwarty ARiMR z e-WnioskiemPlus”. Impreza sk...

Sędziszów Młp.- Walczyli Sztangiści

25 marca na siłowni sędziszowskiej Lechii rywalizowali młodzi sztangiści. Wystartowało 7 dziewcząt i 19 chłopców z podkarpackich klubów. Swoich reprezentantów, oprócz wspomnianej Lechii Sędziszów Młp....

Największa Wystawa starych motocykli w południowej Polsce już wkrótce powita pierwszych zwiedzających!

Na terenie ośrodka Cyziówka w Kamionce k/ Sędziszowa trwają ostatnie prace przed otwarciem wystawy starych motocykli, która będzie nową, niezwykłą atrakcją turystyczną (i nie tylko), na Podkarpaciu. O...

Giorre Festiwal - Rock & Grill w Ernestówce k. Łańcuta (NASZ PATRONAT MEDIALNY)

Firma Giorre Polska oraz Zespół Rockowy „0 % Normy” wychodzi z inicjatywą zorganizowania Giorre Festiwal - Rock & Grill w Ernestówce k. Łańcuta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca.Impreza ma chara...

Ropczyce- III Międzynarodowy Memoriał Szachowy (+ VIDEO)

W sobotę 24 marca 2018 r. odbył się w Ropczycach III Międzynarodowy Memoriał Szachowy o Puchar Starosty Pana Witolda Darłaka. W pracach organizacyjnych najbardziej zaangażowani byli: Adam Kolbusz, Fra...

 • Ropczyce- Dzień Otwarty ARi MR

  środa, 25 kwietnia 2018 08:01
 • Sędziszów Młp.- Walczyli Sztangiści

  środa, 25 kwietnia 2018 07:45
 • Największa Wystawa starych motocykli w południowej Polsce już wkrótce powita pierwszych zwiedzających!

  wtorek, 24 kwietnia 2018 14:09
 • Giorre Festiwal - Rock & Grill w Ernestówce k. Łańcuta (NASZ PATRONAT MEDIALNY)

  wtorek, 24 kwietnia 2018 08:34
 • Ropczyce- III Międzynarodowy Memoriał Szachowy (+ VIDEO)

  piątek, 20 kwietnia 2018 14:12
redaguj-z-nami-twojpowiat

Wasza opinia

Nasze ulubione miejsce na wiosenne spacery

Wyniki

Statystyki strony

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Zapowiedzi imprez

Brak wydarzeń

Wiadomości - Powiat Ropczycko - Sędziszowski

Ropczyce- Dzień Otwarty ARi MR

 • PDF

Więcej…20 kwietnia 2018 r. Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR już po raz drugi otworzył dla mieszkańców

drzwi biur powiatowych. Hasło przewodnie to „Dzień otwarty ARiMR z e-WnioskiemPlus”. Impreza skierowana była głównie do rolników oraz przedsiębiorców i miała na celu poszerzenie informacji na temat e-wniosku, który w bieżącym roku stał się formą obowiązkową dla osób starających się o dopłaty bezpośrednie.Impreza odbywała się równocześnie we wszystkich 21 biurach powiatowych ARiMR.

Sędziszów Młp.- Walczyli Sztangiści

 • PDF

Więcej…25 marca na siłowni sędziszowskiej Lechii rywalizowali młodzi sztangiści. Wystartowało 7 dziewcząt i 19 chłopców z podkarpackich klubów. Swoich reprezentantów, oprócz wspomnianej Lechii Sędziszów Młp., wystawił jeszcze Sanocki "Gryf" i Rymanowski "Tabor". Dla części zawodniczek i zawodników był to swoisty sprawdzian poziomu przygotowania przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. 13 kwietnia w Mroczy odbyły się Mistrzostwa Polski do 20 lat, Z naszego Okręgu (Podkarpackiego) wystartowało 8 zawodniczek i zawodników, z czego aż 7 reprezentantów miejscowej Lechii.Kolejne zawody na sędziszowskim pomoście 13 maja. Wystartują w nich zawodnicy do 23 lat i seniorzy.

Giorre Festiwal - Rock & Grill w Ernestówce k. Łańcuta (NASZ PATRONAT MEDIALNY)

 • PDF

Więcej…Firma Giorre Polska oraz Zespół Rockowy „0 % Normy” wychodzi z inicjatywą zorganizowania Giorre Festiwal - Rock & Grill w Ernestówce k. Łańcuta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca.Impreza ma charakter przeglądu 4 zespołów wraz z koncertem ,”0 % Normy'” oraz legendą polskiej sceny rockowej, Farben Lehre. Zapraszamy zainteresowanych !!!

Ropczyce- III Międzynarodowy Memoriał Szachowy (+ VIDEO)

 • PDF

Więcej…W sobotę 24 marca 2018 r. odbył się w Ropczycach III Międzynarodowy Memoriał Szachowy o Puchar Starosty Pana Witolda Darłaka. W pracach organizacyjnych najbardziej zaangażowani byli: Adam Kolbusz, Franciszek Ryznar, Jan Bobulski. Ten Memoriał odbył się w obiektach Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. W. Witosa w Ropczycach, (dyr. Agnieszka Mazur). Sponsorzy III Memoriału to: Zakłady Mięsne Adama Paśki w Ropczycach  Zakłady Mięsne „Kabanospol” w Wielopolu Skrzyńskim, Piekarnia Irena Wołowiec w Ropczycach, Piekarnia Krzysztof Maciołek w Ropczycach (i wielu innych).

Główny organizator Jan Bobulski serdecznie dziękuję sponsorom za pomoc materialną , oraz 161 zawodnikom ( z całej Polski) (oraz rodzinom i opiekunom) za udział w bojach memoriałowych. Do zobaczenia na kolejnym IV Memoriale szchowym.

                                                                                                          Jan Bobulski

Króciutka relacja VIDEO (7 min) na załączonym materiale. 

https://youtu.be/mtp5e8L9r54

Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. na półmetku

 • PDF

Więcej…Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru. Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Mają na to czas do 15 maja.

Maria Lachman ps."Kora"- 22 rocznica śmierci "Legenda Leska"

 • PDF

Więcej…W dniu 26 marca minęła 22 rocznica śmierci znakomitego pedagoga- wychowawcy Mari Lachman. Niestety na jej grobie w Brzezinach nie pojawiły się znicze. A przecież całe swoje pracowite życie poświęciła sprawie wychowania młodych.Głównie w dalekim Lesku, co może tłumaczyć ten brak żywej pamięci. W trudnych latach okupacji wraz z braćni (Marianem, Stanisławem i siostrą Heleną), stanowili trzon Brzezińskiej placówki "Kuznicy", (czyli tajnego nauczania AK).To zresztą stało się przyczyną jej wyrzucenia z pracy w roku 1951 z ówczesnego Ropczyckiego Gimnazjum (zwolniona przez R. Christoffa). Przypomnijmy zatem to piękne i ofiarne życie, we wspomieniach Marii Ptaszek jako:  "Legenda Leska"

Sędziszów- „Śpiewnik Polski w Strasznym Dworze”

 • PDF

Więcej…Fundacja Dariusza Stachury „CANTO PRO CLASSICA” przy wsparciu Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego oraz Fundacji PKO Banku Polskiego, a także Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim zapraszają na koncert inscenizowany pt. „Śpiewnik polski w Strasznym Dworze” - cykl koncertów na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Odbędzie się on 21 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 19.00 w hali przy Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Małopolskim. Wstęp wolny.(mat.umigsędziszów)

Strona 1 z 229