Frysztak - Maraton Zumby 17.02.br. (Nasz Patronat Medialny)

Z przyjemnością informujemy, że kolejny "Maraton Zumby " we Frysztaku  odbył się zgodnie z planem w sobotę (17.01. br) przy rekordowej frekwencji i rekordowym zainteresowaniu. Oczywiście wielu mo...

Felietonik: na Piątek "AKCJA WSPÓŁCZUCIA"

Moja wiara w uczciwe głosowanie w naszej "Lutowej sondzie" w sprawie nazwy nowego ronda (100-lecia Niepodległości) mocno się zachwiała. A powodem tego jest informacja która dotarła do naszej Redakcji,...

Sędziszów- Weź udział w Biegu WEŹ UDZIAŁ W BIEGU "TROPEM WILCZYM"

Do 27 lutego br. mogą zgłaszać się wszyscy, którzy chcą wziąć udział w Biegu Tropem Wilczym. Kolejna VI edycja tego biegu odbędzie się 4 marca 2018 r. o godz. 12.00.

"ZAWSZE WIERNI III edycja" zmiana daty i miejsca

Starostwo Powiatowe  informuje o następujacych zmianach: ETAP POWIATOWY Turnieju ZAWSZE WIERNI odbędzie się dnia 2 marca 2018 r. (piątek) o godz. 10.00 w podziemiach Ratusza w Sędziszowie Młp. Fi...

Rzeszów- Konferencja ARiMR i Uniwersytetu Rzeszowskiego (29.01.br) (VIDEO)

"Małe gospodarstwa rolne- siłą rolnictwa" to hasło konferencji zorganizowanej wspólnie przez Uniwersytet Rzeszowski oraz Podkarpacki Oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Byliśmy ...

 • Frysztak - Maraton Zumby 17.02.br. (Nasz Patronat Medialny)

  poniedziałek, 19 lutego 2018 13:39
 • Felietonik: na Piątek "AKCJA WSPÓŁCZUCIA"

  piątek, 16 lutego 2018 09:01
 • Sędziszów- Weź udział w Biegu WEŹ UDZIAŁ W BIEGU "TROPEM WILCZYM"

  czwartek, 15 lutego 2018 08:53
 • "ZAWSZE WIERNI III edycja" zmiana daty i miejsca

  środa, 14 lutego 2018 08:43
 • Rzeszów- Konferencja ARiMR i Uniwersytetu Rzeszowskiego (29.01.br) (VIDEO)

  wtorek, 13 lutego 2018 10:42
redaguj-z-nami-twojpowiat

Wasza opinia

Rondo im. 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Wyniki

Statystyki strony

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

Turystyka

Rzeszów- Opłatek Diecezjalnej Akcji Katolickiej Pielgrzymów Kolarzy

 • PDF

Więcej…W dniu 13.01.(br) (sobota) na tradycyjnym opłatku spotkali się w Rzeszowskim Instytucie Pastoralnym rowerzyśći-pielgrzymi Akcji Katolickiej  Diecezji Rzeszowskiej. Po Mszy św. w kaplicy Seminaryjnej była okazja podzielić się opłatkiem w tej grupie sympatyków "wielkich wypraw rowerowych". Była to też okazja podsumowania roku ubiegłego, oraz konkretyzowania planów na rok 2018. Napewno szczególnym wyczynem tej grupy w roku 2017, była sierpniowa wyprawa do Fatimy (w 100-lecie Objawień). Oprócz małych jedno i dwudniowych "pielgrzymek rowerowych" na rok 2018 planuje się: XIII Pielgrzymka Rowerowa "Rzeszów- Wilno (28.04- 5.05, br), oraz: Rzeszów-Medjugorie- San Giovanni Rotondo- Gargano (Sanktuarium św. Michała Archanioła) (30.06- 15.07.br) . Byliśmy na tym spotkaniu z kamerą, możemy zobaczyć owych pielgrzymów -rowerzystów, a także posłuchać o ich planach na rok 2018.

https://youtu.be/Y9rsoVJrijs

Zima 2018 (dużooo -śniegu)

 • PDF

Więcej…Pewnie wszyscy odczuwamy brak śniegu w tegorocznej zimie. Starając się odpowiadać na odczuwane zapotrzebowanie naszych odbiorców, serwujemy szereg zimowych zdjęć z atrakcyjnych miejsc: Szczawnica, Wąwóz Homale, Białka Tatrzańska, Zakopane. Liczymy na to, że zapewnimy naszym sympatykom dużo miłych emocji. Po więcej zdjęć zapraszamy na nasz Facebook.

OGRODY HORTULUS DOBRZYCA k. Kołobrzegu

 • PDF

 Więcej…W naszych propozycjach "turystycznych" chcemy  tym razem zaproponować  coś  z poza naszego regionu.  Kołobrzeg to miejsce bardzo oddalone, ale warto wiedzieć, że w jego pobliżu można znaleźć  tego rodzaju przyrodniczą osobliwość. Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi. To także unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Oddalone są  8 kilometrów w linii prostej od brzegu Morza Bałtyckiego. Jest to najbardziej na północ wysunięta kolekcja dendrologiczna w Polsce. Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych.

Wakacyjne Wędrówki - Brzeziny (+VIDEO)

 • PDF

Więcej…na zdjęciu: barokowa dzwonnica, na drugim planie kosciół

W naszym cyklu wakacyjnych wędrówek po regionie nie może zabraknąć Brzezin. A to z prostego powodu, tutejszego drewnianego kościoła z XV w. oficjalnie zaliczonego do "Pereł Podkarpacia".Perły jak wiadomo są różnej wartości, ta należy do tych najcenniejszych. Odrazu wyjaśnijmy, bryła kościoła została przkształcona w roku 1936 (dobudowano nawę poprzeczną), ale zupełnie wyjątkowy jest zachowany wystrój kościoła z XVIII w.

Ropczyce- Krzyż III Tysiąclecia i jego Przesłanie

 • PDF

Więcej…

W Ropczycach, w dzielnicy Borki Chechelskie, na wzniesieniu, 341 m n. p. m., stoi jeden z najwyższych w Europie krzyż. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest ks. Wojciech Styczyński. Krzyż został poświęcony przez Ks.Bp. Kazimierza Górnego 18 września 2010 r. Krzyż – symbol zwycięstwa dobra nad złem – ma pomagać ludziom odkryć wartość wiary i nadziei. Pomysł budowy krzyża zrodził się w Roku Jubileuszowym,przełomu tysiącleci, (drugiego i trzeciego tysiąclecia). Zamiarem było, żeby rozpoczynając tysiąclecie ten krzyż był wpisany w nową rzeczywistość, żeby był czytelnym (materialnym) przesłaniem dla nowych pokoleń.

Nasze Wakacje - wakacyjne wędrówki 2017

 • PDF

Więcej…( na zdjęciu rzeźba misia  w ogrodzie przy kościele w Połomi)

 W tym roku, w okresie wakacyjnym chcemy zaproponować nową formę naszych materiałów.  Prezentować będziemy mało znane, lub warte przypomnienia miejsca, które mogą stanowić cel wakacyjnych wędrówek. Jako pierwsze takie miejsce, przypominamy  Połomię k. Niebylca. Tu znajduje się jedyny w swoim rodzaju , w tej części polski gotycki murowany kościół parafialny. Po zakończonym remoncie sprawia szczególnie miłe wrażenie. W ostatnich latach w jego sąsiedztwie wybudowano cały szereg innych ciekawych obiektów, nadających temu miejscu bardzo bogate treści. To wszystko razem tworzy bardzo atrakcyjne miejsce wytchnienia i refleksji.

XII Pielgrzymka Rowerowa Rzeszów-Wilno (25- 31.05 br)

 • PDF

Więcej…(na zdjęciu:" przy grobie Piłsudzkiego -cmentarz na Rosie)  Mocni
„Na chwałę Bożą” to zapewne najczęściej powtarzane życzenie przekazywane sobie na ulicy przed „Ostrą Bramą” na zakończenie tej Pielgrzymki, oraz wzajemne podziękowanie za udział w tym gigantycznym fizycznym wysiłku. Pięć kolejnych dni na rowerze, bez względu na pogodę, średnio 10- 12 godzin, osiągając średnio 34 km/godz.

Strona 1 z 5