Ropczyce- 100- lecie Zakonnic. Posługa Sióstr Zakonnych w Ropczycach.

W najbliższą sobotę (16.06.br), o godz. 12.00 w Ropczyckim Kościele Farnym odprawiona zostanie uroczysta Msza Dziękczynna za 100- lecie posługi w Ropczycach Sióstr Służebniczek Dębickich. Jest więc ok...

Ropczyce- "Powiat" z absolutorium

To chyba "Dzień Dziecka" sprawił że kolejna, 36 Sesja Rady Powiatu (w dniu 1.06. br), na której zaplanowano głosowanie nad obsolutorium, przebiegła sprawnie i bez jakże często zbędnych emocji. Oprócz ...

Giorre Festiwal - Rock & Grill w Ernstówce k. Łańcuta 23 czerwca br. (Nasz patronat medialny)

Firma Giorre Polska oraz Zespół Rockowy „0 % Normy” organizuje Giorre Festiwal - Rock & Grill w Ernestówce k. Łańcuta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca.  Impreza ma charakter przeglądu 4 ze...

Ropczyce "Tarcza Legionów na Ropczyckim Rynku"

  (na zdjęciu wizualizacja  Pomnika z Tarczą Legionów) Odbyło się kolejne spotkanie (21. 05. br.) Honorowego Komitetu Gminnych Obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości...

Nasze Wędrówki- Winnica Maria-Anna

W cyklu naszych turystycznych propozycji pragniemy dziś zachęcić Was do odwiedzenia miejsca szczególnego, Winnicy Marii- Anny w Wyżnem k. Czudca. Położona na wysokim wzniesieniu, z rozległymi panorama...

 • Ropczyce- 100- lecie Zakonnic. Posługa Sióstr Zakonnych w Ropczycach.

  środa, 13 czerwca 2018 11:33
 • Ropczyce- "Powiat" z absolutorium

  wtorek, 05 czerwca 2018 10:11
 • Giorre Festiwal - Rock & Grill w Ernstówce k. Łańcuta 23 czerwca br. (Nasz patronat medialny)

  wtorek, 29 maja 2018 13:51
 • Ropczyce "Tarcza Legionów na Ropczyckim Rynku"

  poniedziałek, 28 maja 2018 14:24
 • Nasze Wędrówki- Winnica Maria-Anna

  piątek, 25 maja 2018 09:49
redaguj-z-nami-twojpowiat

Wasza opinia

W związku z rozpoczęciem prac nad modernizacją naszego Portalu "TP" prosimy o wskazanie swojego wyboru "czego więcej" byłoby waszym życzeniem ?

Wyniki

Statystyki strony

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Turystyka

Nasze Wędrówki- Winnica Maria-Anna

 • PDF

Więcej…W cyklu naszych turystycznych propozycji pragniemy dziś zachęcić Was do odwiedzenia miejsca szczególnego, Winnicy Marii- Anny w Wyżnem k. Czudca. Położona na wysokim wzniesieniu, z rozległymi panoramami Pogórza Strzyżowskiego. Klimatyczny lokal z dobrą kuchnią oraz możliwością noclegów.Jeżeli będziecie mieli kierowcę, co umożliwi wam degustację miejscowych win. Miłych wrażeń nie zabraknie. A bezpieczeństwo tej wizyty zapewni Wam św. Urban (patron winiarzy), którego okazały pomnik strzeże tej winnicy. My tam byliśmy, wino piliśmy.

Pierwsi z Podkarpacia- Tomasz Krypel (z Sędziszowa Młp.) i Łukasz Łagożny z Sanoka na Mount Ewerest (17.05.br)

 • PDF

Więcej…Tomasz Krypel (obecnie zamieszkały w Rzeszowie) i Łukasz Łagożny o godzinie 9.35  zdobyli Mount Everest (8848 mn.p.m.). Pozostawiony tam został m.in. proporczyk LO Sędziszów Młp. Są pierwszymi mieszkańcami województwa podkarpakciego, którzy weszli na największy szczyt świata.

Łukasz Łagożny mieszka i pracuje w Sanoku. Jest absolwentem wydziału Elektrotechniki  Politechniki Rzeszowskiej. Alpinista realizuje projekt Korona Ziemi. Zdobył już osiem z dziewięciu szczytów należących do Korony Ziemi. W 2009 r. wszedł na Elbrus (Europa) i na Aconcaguę (Ameryka Południowa), w 2010 – na Mount Blanc (Europa), w 2011 – zdobył szczyt Mc Kinley/Denali (Ameryka Północna) i Kilimandżaro (Afryka), w 2017 - Górę Kościuszki (Australia) i Punca Jaya (Australia i Oceania). Po wejściu na najwyższy szczyt świata do ukończenia projektu zostaje mu do zdobycia Masyw Vinsona (4.892 m n.p.m.) na Antarktydzie.

(wyk. mat. biznesistyl)

Sonda "Ulubione miejsca w naszym regionie"

 • PDF

Więcej…Jak zawsze serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i udział w tej sondzie.Oczywiście jej zadaniem była lekka sugesatia, co do możliwości małych weekendowych wyjazdów rodzinnych w bliskie a ciekawe miejsca. Zresztą nie tylko wyjazdów, bo przecież do Zawady to można z Ropczyc ruszyć pieszo "żółtym szlakiem". Piękna widokowa trasa, mnóstwo zieleni i dużo dużo lasu. A na jej końcu "Sanktuarium Zawada", naprawdę urokliwe miejsce. Nie tylko pięknie rozbudowana i pięknie wyposzażona Świątynia MB Zawadzkiej, ale także pięknie w leśny teren wkomponowana  Droga Krzyżowa, i Dróżki Różańcowe. Zupełnie niepowtarzalne, bogate w treści religijno-patriotyczne, okazałe kaplice, bogato wyposażone. Tylko wędrować, najlepiej z dziećmi, niech ogładają i czytają. Można im także czytać i wyjaśniać. Tak trzeba i warto. To potwierza 706 głosujących w tej sondzie, z tego 369, to jest 52 % wskazało "Zawadę". Zupełnie "inny klimat", to Głobikowa, która znalazła się na drugim miejscu, 11 % (78 głosów), a trzecia Stobierna 10% (68 głosów). Dziekujemy za udział w głosowaniu, w ten sposób pomoc przy wyborze "miejsca wypadu". Miłych wrażeń, dobrego wypoczynku.

Największa Wystawa starych motocykli w południowej Polsce już wkrótce powita pierwszych zwiedzających!

 • PDF

Więcej…Na terenie ośrodka Cyziówka w Kamionce k/ Sędziszowa trwają ostatnie prace przed otwarciem wystawy starych motocykli, która będzie nową, niezwykłą atrakcją turystyczną (i nie tylko), na Podkarpaciu. Otwarcie wystawy dla zwiedzających - 1 maja 2018.

Krasnobród- Perełka Roztocza

 • PDF

Więcej…Roztocze to rozległe lasy pokrywajace łagodne wzgórza, nieskażona przyroda, minimalny ruch turystyczny no i piękna historia, szczególnie walk partyzanckich w okresie II wojny światowej. Do tego regionu zalicza się piękny renesansowy Zamość, dośc znany jest Zwierzyniec i Horyniec Zdrój. Ale niewielu zapoznało się z Krasnobrodem, który jest praktycznie taką bazą turystyczną tego regionu. Mamy tu wiele pensjonatów wczasowych, jest sanatorium i wiele małych i całkiem dużych hoteli. Atrakcją dla dzieci może być pokaźna zjezdżalnia wodna, baseny termalne (na otwartym powietrzu), dużo tras rowerowych i wypożyczalnie rowerów. Dla wszystkich szeroka plaża piaszczysta i dużo wody w miejscowym zalewie na Tanwi (23 ha- największy na Roztoczu), z pięknymi pomostami (mola?). Resztę zobaczycie na zdjęciach, (na naszym Facebook-u), a najlepiej sprawdzić na miejscu, to zaledwie 160 km. od Ropczyc. 

Propozycja - Wypad Weekendowy "Roztocze"- Osuchy

 • PDF

Więcej…Wczesna wiosna może zachęcać do dalszych wyjazdów weekendowych. Wydaje się, że taką idealną propozycją może być Roztocze. To kraina łagodnych wzgórz pokrytych lasami, z którymi związana jest wielka tradycja walk o Niepodległość. Roztocze to także piękny, szeroko znany renesansowy Zamość. Pewnie gdzieś umyka nam szczególna tragedia "tej ziemi", z lat II wojny światowej, jaką była "Niemiecka grabież ok. 30 tys. Polskich dzieci Zamojszczyzny". A większość tych dzieci nigdy nie powróciła do Polski, ( ich rodziny w dużej części zostały wymordowane przez Niemców). Ta sprawa zazębia się z Niemiecką akcją "wysiedlania Zamojszczyzny", oraz "zbrojnego oporu partyzanckiego" z tego okresu.

Cebularz Lubelski

 • PDF

Więcej…W trosce o dostarczanie naszym "sympatykom" nowych wrażeń dziś chcemy zaproponować "cebularz lubelski". Tradycja jego wypiekania sięga XIX w. kiedy to jako pierwsi zaczeli go wypiekać Żydzi z Lubelskiego Starego Miasta. Potem ta receptura rozpowszechniła się po całej lubelszczyźnie. Dzisiaj stanowi atrakcyjną potrawę regionalną, którą chceliśmy Was zaiteresować. Jest to drożdzowe chrupiące i złociste ciasto, pachnace nadzieniem cebulowym z makiem. Szczególowa recepturę, składniki oraz przygotowanie możecie zneleźć: (czytaj więcej)   My tam byliśmy i  dobry "cebularz" jedliśmy. 

Strona 1 z 6